قطره‌چکان‌های PC یا Pressure Compensating (قطره‌چکان‌های با سیستم تنظیم فشار) در سیستم‌های آبیاری زمین‌های شیب‌دار و یا ناهموار مورد استفاده قرار می‌گیرد و سبب یکنواختی فشار خروجی قطره چکان‌ها می‌شود. در این قطره چکان‌ها تغییرات فشار با استفاده از دیافراگم سیلیکونی کنترل می‌شود. استفاده از قطره‌چکان‌های جبران‌کننده فشار باعث یکنواختی آبیاری اراضی شده و کمبود فشار در بخش‌های مختلف را تامین می‌کند.

دلایل استفاده از قطره چکان PC، تامین یکنواختی فشار در سیستم آبیاری می‌باشد. این افت فشار معمولا در شرایط زیر رخ می‌دهد:
1. اگر منطقه‌ای که آبیاری قطره‌ای انجام می‌شود دارای زمین‌های ناهموار و دارای اختلاف ارتفاع زیادی باشد. برای مثال در تپه‌ها و یا مناطق شیب‌دار.
2. اگر در سیستم آبیاری قطره‌ای، لوله و لترال‌های مورد استفاده دارای طول زیادی باشد.

قطره چکان ویسپار مطابق با استاندارد روز دنیا تولید شده و دارای استاندارد ملی ایران و تاییدیه وزارت جهاد کشاورزی می‌باشد. تولید و تامین قطره‌چکان‌های تنظیم‌کننده فشار و بومی‌سازی تولید این محصول گام بزرگی در جهت خودکفایی صنعت آبیاری کشور است. با توجه به وجود نمونه‌های تقلبی برندهای مطرح دنیا مانند قطره‌چکان نتافیم، یورو دریپ، کرونا و آنتلکو استفاده از قطره‌چکان ویسپار باعث آسودگی خاطر مصرف‌کننده از بابت کیفیت و یکنواختی آبدهی می‌شود.

لازم بذکر است، قطره‌چکان PC یکی از حساس‌ترین و دقیق‌ترین قطعات صنعت آبیاری می‌باشد. پایا بسپار آریا در تلاش است با استفاده از دانش فنی مهندسین خود انواع قطره‌چکان‌های کنترل فشار ویسپار را تولید و بازار آبیاری کشور را از واردات این محصول بی‌نیاز نماید.


برای خرید محصول روی لینک قطره‌چکان PC کلیک کنید.


منبع: https://www.vispar.co/products/%D9%82%D8%B7%D8%B1%D9%87-%DA%86%DA%A9%D8%A7%D9%86-PC