بایگانی نوشته‌ها


لوله‌های پلی اتیلن؛ مقاوم درمقابل مواد شیمیایی

لوله‌های پلی اتیلن؛ مقاوم درمقابل مواد شیمیایی

مقاومت بالا و عدم ترکیب با دیگر مواد شیمیایی لوله‌های پلی اتیلن باعث شده است تا مصرف این محصول دامنه گسترده‌ای از کاربردهای صنعتی و فضاهایی که در آن فرآیندهای شیمیایی انجام می‌شود را دربر بگیرد. واکنش‌های شیمیایی بین سیال و لوله‌ها در شرایط خاصی مانند شرایط اسیدی، قلیایی، واکنشات تحت فشار بالا و … اتفاق می‌افتد و می‌تواند موجب اختلال در خطوط لوله‌ها شود. لوله‌های پلی اتیلن راه‌حلی مقرون به صرفه و راحت برای لوله‌کشی در شرایط خاص است.لوله پلی اتیلن درمقابل آب هیچ واکنشی نشان نمی‌دهد و باعث می‌شود هیچ تغییری در رنگ، بو و مزه آب ایجاد نشود و از همین رو برای انتقال آب چه به صورت صنعتی و چه به صورت مصرف آشامیدنی و خانگی ایده‌آل است.

سیستم آبیاری زیرسطحی و محاسن آن

سیستم آبیاری زیرسطحی و محاسن آن

برای تعیین یک کشاورز خوب باید فاکتورهای زیادی را مد نظر داشت. به عنوان مثال نوع دانه ای که استفاده شده است، شرایط خاک ، کنترل رویش علف های هرز و … . اما در کشاورزی علاوه بر این عوامل، شرایط آب و هوایی نیز دارای اهمیت زیادی است. این عامل چیزی نیست که مستقیما دست خود کشاورز باشد. به عنوان مثال این که میزان بارش سالیانه چقدر باشد چیزی نیست که توسط کشاورز تعیین شود. اما این موضوع به این معنا نیست که می توان برای نامرغوب بودن محصول دلیل بی آبی داشت.

کاربرد لوله پلی اتیلن در سیستم آبیاری قطره ای

کاربرد لوله پلی اتیلن در سیستم آبیاری قطره ای

یکی از خبرهایی که در سال های اخیر به وفور شنیده می شود بحران آب است. این مسئله در ایران نیز کم کم در حال ظهور است و کشاورزان زیادی را به دردسر انداخته است. همین مسئله باعث می شود تا در مورد سیستم آبیاری زمین های کشاورزی تجدید نظری داشته باشیم. یکی از سیستم های آبیاری پر کارد آبیاری موضعی و یا آبیاری قطره ای است. با استفاده از لوله پلی اتیلن در سیستم آبیاری موضعی می توانید بهینه سازی مصرف آب را به بهترین نحو انجام دهید.

استانداردهای لوله پلی اتیلن در آبیاری

استانداردهای لوله پلی اتیلن در آبیاری

پلی اتیلن برای اولین بار در سال ۱۸۹۸ توسط شیمی‌دانی آلمانی کشف شد و تولید صنعتی آن در سال ۱۹۳۳ توسط دو شیمی‌دان معروف با حرارت دادن مخلوط اتیلن و بنزالدئید در فشار بالا شروع شد. این ماده که از یکی ارزان‌ترین پلیمرها به حساب می‌آید، جامدی مومی و غیر فعال است. اتیلن ماده سازنده آن از ترکیب نفت خام و گازهای طبیعی به‌وجود می‌آید. پلی اتیلن صنعتی که حاصل پلیمریزاسیون اتیلن است و به‌صورت PE نشان داده می‌شود اکثرا برای ساخت ترکیبات پلاستیکی استفاده می‌شود.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...